10 listopada 2020 roku zakończyło się miesięczne wirtualne wyzwanie w ramach XXVII edycji Ogólnopolskiego Biegu Niepodległości „Góra 2020”. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, nie mogliśmy biegu przeprowadzić w tradycyjnej formule.

Pora więc na krótkie podsumowanie:

= celem wirtualnego biegu było uczczenie w aktywny sposób najważniejszego święta narodowego i pokonanie
minimum 50 km w ciągu miesiąca, chodząc lub biegając,

= do wyzwania zgłosiło się 81 osób, wyzwanie podjęły 72. osoby, a ukończyło 65 osób,

= wielu zawodników nie poprzestało na pokonaniu minimalnego wymaganego dystansu. Najdłuższy łączny
dystans pokonał Pan Kamil Nadrowski (1449,9 km).

Ze względu na pokonany łączny dystans, ilość i częstotliwość aktywności oraz uzyskiwane czasy pojawiły się wątpliwości co do uczciwości Pana Kamila. Zwróciliśmy się do niego z prośbą o kilka słów wyjaśnienia. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź (podajemy bez skrótów):

Nazywam się Kamil Nadrowski, mam 35 lat i od urodzenia mieszkam w Bełchatowie. Bakcyla do sportu złapałem w wieku 10 lat, kiedy to zapisałem się do BSLA i pod okiem trenerów stawiałem pierwsze biegowe kroki. Wiadomo, początki nie były łatwe, ale małymi krokami, trenując co drugi dzień początkowo po 2, a potem po 5-10 km doszedłem do tego miejsca, gdzie jestem teraz. A teraz bez problemu jestem w stanie pokonać na raty 40-50-60 km dziennie, może nie jest to zawrotne tempo – 5:30-6:30-7:00km/min, ale na treningach nie prędkość, lecz budowanie kondycji jest najważniejsze, a tempo 3:40-4:30km/min zostawiam na zawody. Jak już mowa
o zawodach, to mam za sobą już pokaźną ich liczbę. W zawodach biegowych startuje od 2002 roku, zaczynając od zawodów na 5 i 10 km. Swój pierwszy półmaraton ukończyłem w roku 2005, a dwa lata później wystartowałem w swoim pierwszym maratonie. Od 12 lat codziennie pokonuję dystans 10-15 km w jedną stronę w drodze do pracy
i w takim sam sposób wracam do domu, a później jeszcze wieczorny trucht dla lepszego spania i około 10 godzin regeneracji. Ostatnie miesiące nie były łatwe i przyszłe nie zapowiadają się być lżejsze, dlatego cały świat, żeby nie zwariował, przenosi się do świata „wirtualnego”, ale co nie znaczy, że nie jest on realny. Można powiedzieć, że jest możliwie najbardziej realny, jak tylko się to da
Dzięki Organizatorom „XXVII Ogólnopolskiego Biegu Niepodległości Góra 2020” mamy możliwość poczuć namiastkę normalności, rywalizacji – przede wszystkim samego z sobą, ponieważ nie ma nic lepszego i ważnego jak biegowy progres. Plany na jutro? być sobą, nie zmieniać się i nie zwariować w obecnej rzeczywistości Obecna rzeczywistość jest weryfikowana niestety przez pandemię. Niestety teraz to od niej zależy co możemy, a co musimy przełożyć na później. W tym roku chciałem sięgnąć po raz drugi po Koronę Maratonów Polskich, mam nadzieje, że jeżeli nie uda się to uczynić w przyszłym roku, to może za dwa lata. Wszystko zależy od tego, jaką drogę nakreśli nam pandemia. Życiowe plany na jutro? Być lepszą „wersją” samego siebie niż wczoraj. Na koniec chciałbym jeszcze napisać zdanie odnośnie wszystkich hejtujących „biegaczach”, których gorąco pozdrawiam i proponuję, aby zamiast dyskutować o poczynaniach innych, proponowałbym aby ten czas poświęcić na aktywność fizyczną, wyjdzie to Wam na dobre A jeżeli chodzi
o weryfikację moich biegów, to nie mam nic do ukrycia i każdy kto tylko będzie chciał może je zweryfikować.
Wszystkim tym biegającym, „biegającym” i niebiegającym życzę wszystkiego dobrego, dużo zdrowia zarówno tego psychicznego i fizycznego! Pozdrawiam z Bełchatowa! ”.

Ponadto zwróciliśmy się do firmy Activy z wnioskiem o weryfikację zawodnika. Konkluzja odpowiedzi jest taka: „…nie jesteśmy w stanie niczego udowodnić, wiem jednak że jest to niemożliwe pokonać 300 km w ciągu tygodnia przez uczestnika.”

Aby nikogo nie skrzywdzić, a jednocześnie wyróżnić tych którzy najbardziej się zaangażowali, przyznajemy następujące statuetki:

Najdłuższy pokonany dystans:

= Kamil Nadrowski 1449,9 km

Najdłuższy pokonany dystans POWIAT GÓROWSKI:

= wśród kobiet: Wioletta Pilarska 341,7 km

= wśród mężczyzn Krzysztof Kasprzak 749,6 km

SENIORKA BIEGU:

= Mirosława Wawrzyńczak- Głuszko (l. 59) 57,7 km

SENIOR BIEGU:

= Krzysztof Głuszko (l. 62) 238,1 km

Najmłodszy uczestnik:

= Zofia Gajdamowicz (l.12) 56,8 km

= Nicola Madej (l. 13) 50,9 km

I na koniec: zaprosiliśmy Państwa do wirtualnej wersji wyzwania, ponieważ chcieliśmy podtrzymać tradycję biegowego święta. Cieszymy się, że udało się zgromadzić liczne grono zapaleńców biegania i maszerowania. Każdy z uczestników robił to dla siebie, dla swojego zdrowia i swojej satysfakcji.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli znowu spotkać się na trasie, biegnąc ramię w ramię. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział.

Każda osoba, która ukończyła wyzwanie oprócz pamiątkowego medalu, otrzyma nagrodę w postaci e-karty podarunkowej do sklepu Decathlon o wartości 50 zł i komin uniwersalny.

Ponadto dzięki licznej grupie sponsorów, dodatkowo rozlosujemy nagrody rzeczowe.

Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Wyniki TUTAJ