W dniu 2019.11.11. już po raz dwudziesty szósty w Górze odbyły się biegi, które uświetniły obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
O godzinie 10.00 na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej odbyło się uroczyste odegraniu hymnu państwowego. Następnie Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz i Pan Starosta Kazimierz Bogucki dokonali uroczystego otwarcia zawodów.
W dniu 2019.11.11. odbyło się łącznie 9 biegów dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na 10 km.
Bieg główny na 10 km zgromadził 144 uczestników (jedna osoba nie ukończyła biegu), w tym 20 zawodniczek i 43. zawodników reprezentujących powiat górowski.
Łącznie we wszystkich biegach udział wzięło około 850 osób.
Wyniki biegów przedstawiam poniżej:

KLASYFIKACJA W BIEGACH MŁODZIEŻOWYCH
BIEG „PRZEDSZKOLAKÓW” (rocznik 2013 i młodsi)
1. Pola Krysiak (Przedszkole nr 1 Góra)
2. Filip Guszcza (Przedszkole nr 1 Góra)
3. Bartosz Wiesławski (Przedszkole „Miś” Międzywodzie)

I BIEG (1400 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2007 – 2009)
1. Oliwia Juszkiewicz (UKS Jedynka Gostyń)
2. Zuzanna Zaremba (UKS Jedynka Gostyń)
3. Paulina Płatek (UKS Achilles Leszno)

I BIEG (1400 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2007 – 2009)
1. Wiktora Maryszczak (ZSPiP Czernina)
2. Marta Dokładańska (SP 3 Góra)
3. Aleksandra Gulecka (SP 3 Góra)

II BIEG (1400 metrów chłopców OPEN: rocznik 2007 – 2009)
1. Konrad Zielniewski (SP 1 Góra)
2. Mateusz Koszowski (SP 1 Góra)
3. Kacper Kornicki (ZSPiP Witoszyce)

II BIEG (1400 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2007 – 2009)
1. Kacper Kamiński (SP 1 Góra)
2. Hubert Konieczny (PSP Czarnoborsko)
3. Tymoteusz Borawski (SP 3 Góra)

III BIEG (500 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2010 i młodsze)
1. Agata Kobus (SP 1 Góra)
2. Nikola Sadowska (ZSPiP Czernina)
3. Michalina Lis (SP 3 Góra)

III BIEG (500 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2010 i młodsze)
1. Dobrosława Szkaradek (PSP Czarnoborsko)
2. Marta Jarząb (SP Ślubów)
3. Agata Woźniak (ZSPiP Czernina)

IV BIEG (500 metrów chłopców OPEN: rocznik 2010 i młodsi)
1. Mieszko Maćkowski (ZS Kąkolewo)
2. Mateusz Kuczyński (SP Pępowo)
3. Witold Janczyn (ZSPiP Czernina)

IV BIEG (500 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2010 i młodsi)
1. Damian Zarzycki (ZSPiP Czernina)
2. Kacper Szymczak (SP 1 Góra)
3. Fabian Mickiewicz (ZSPiP Czernina)

V BIEG (1600 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2004 – 2006)
1. Hanna Chocianowska (II LO Głogów)
2. Zofia Teofilska (UKS Achilles Leszno)
3. Julia Dutka (I LO Leszno)

V BIEG (1600 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2004 – 2006)
1. Nikola Jurczak (SP 1 Góra)
2. Julia Konury (SP 3 Góra)
3. Marta Adutis (SP 1 Góra)

VI BIEG (2200 metrów chłopców OPEN: rocznik 2004 – 2006)
1. Mikołaj Handke (UKS Jedynka Gostyń)
2. Jakub Skrzypczak (UKS Jedynka Gostyń)
3. Oliwier Jóźwiak (SP 1 Góra)

VI BIEG (2200 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2004 – 2006)
1. Sebastian Sobczyk (ZS Góra)
2. Klaudiusz Jurczak (SP 1 Góra)
3. Antoni Pawłowski (ZSPiP Witoszyce)

VII BIEG (2200 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2000 – 2003)
1. Aleksandra Szułczyńska (UKS Jedynka Gostyń)
2. Wiktoria Rabiega (UKS Achilles Leszno)
3. Karolina Niwczyk (I LO Leszno)

VII BIEG (2200 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2000 – 2003)
1. Maja Oporowicz (LO Góra)
2. Oliwia Biernacka (LO Góra)
3. Agata Burdziuk (II LO Leszno)

VIII BIEG (2800 metrów chłopców OPEN: rocznik 2000 – 2003)
1. Grzegorz Walewski (UKS Achilles Leszno)
2. Maciej Zarzycki (ZS Góra)
3. Bartosz Zarzycki (ZS Góra)

VIII BIEG (2800 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2000 – 2003)
1. Jakub Jarząb (LO Góra)
2. Wiktor Mikołajczyk (ZS Góra)
3. Tomasz Rząsa (ZS Góra)

KLASYFIKACJA W BIEGU GŁÓWNYM
KOBIETY OPEN CZAS (brutto)
1. Dagmara Owczarek (Jelenia Góra) 00:41:12(rekord nowej trasy)
2. Anna Czerwińska (Rawicz) 00:41:39
3. Żaneta Sadowczyk (Rawicz) 00:41:55
4. Joanna Lorenc (Wąsosz) 00:42:29
5. Aneta Frask (Góra) 00:44:26

MĘŻCZYŹNI OPEN
1. Tomek Owczarek (Cieszków) 00:36:18 (rekord nowej trasy)
2. Mariusz Tokarczyk (Legnica) 00:36:25
3. Bartosz Romaniuk (Wschowa) 00:36:37
4. Piotr Pihil (Wschowa) 00:37:12
5. Łukasz Sobera (Twardogóra) 00:37:13

ZAWODNICZKA POWIATU GÓROWSKIEGO
1. Joanna Lorenc (Wąsosz) 00:42:29 (rekord nowej trasy)
2. Aneta Frask (Góra) 00:44:26
3. Katarzyna Głuszko-Łabędź (Góra) 00:45:03
4. Teresa Pojasek (Góra) 00:45:57
5. Agnieszka Sokołowska (Góra) 00:47:38

ZAWODNIK POWIATU GÓROWSKIEGO
1. Wojtek Zagubień (Góra) 00:38:59 (rekord nowej trasy)
2. Mateusz Antoszków (Niechlów) 00:39:38
3. Krzysztof Kasprzak (Naratów) 00:40:43
4. Tomasz Błaszczyk (Góra) 00:40:50
5. Piotr Cybulski (Góra) 00:43:28

KLASYFIKACJA W KATEGORIACH WIEKOWYCH

KOBIETY
K- 20
1. Dominika Jurkowska (Wschowa)
2. Michalena Frask (Góra)
3. Jagoda Jurek (Lubin)

K – 30
1. Katarzyna Głuszko-Łabędź (Góra)
2. Paulina Prawucka (Rawicz)
3. Monika Rabiega (Leszno)

K- 40
1. Danuta Ujejska (Święciechowa)
2. Agnieszka Sokołowska (Góra)
3. Wioleta Musielak (Milicz)

K- 50
1. Teresa Pojasek (Góra)
2. Halina Gidel (Brzeg Dolny)

MĘŻCZYŹNI
M – 20
1. Arkadiusz Szlendak (Lubin)
2. Mateusz Antoszków (Niechlów)
3. Rafał Garbowski (Lubin)

M – 30
1. Bartosz Bielicki (Milicz)
2. Arkadiusz Adamczak (Leszno)
3. Wojciech Korzelecki (Milicz)

M – 40
1. Piotr Serafin (Wołów)
2. Wojtek Zagubień (Góra)
3. Rafał Kulczycki (Lubin)

M – 50
1. Bogusław Adamowycz (Bojadła)
2. Witold Gidel (Brzeg Dolny)
3. Jan Sobera (Twardogóra)

M – 60
1. Tadeusz Krzyszczuk (Góra)
2. Krzysztof Głuszko (Góra)
3. Jan Uruski (Nowa Sól)

M – 70
1. Jerzy Dygudaj (Kunice)
2. Mieczysław Michalski (Lubin)

SENIOR BIEGU
Mieczysław Michalski ur. 1947.03.31.

Dyrektor Biegu
Ryszard Wawer